izmir escort

Kurumsal

Ambulans, Özel Ambulans, Uçak Ambulans, Hava Ambulans, Ambulans Kiralama, Hasta Nakil Aracı, Hasta Nakil Ambulans, Özel Ambulans ÜcretleriKısa mesafeli bölgelerde hastanın yorulup hırpalanmaması için Hava ambulans ile hastanelerde taşınmaktadır. Hava Ambulans yaralının veya hataların acil müdahale durumu söz konusu olduğunda kara yollarında zaman kaybı yaşanacağı gibi dağlı bölgeler, adalar gibi noktalardan alınarak hızlı bir şekilde en yakın hastaneye taşınmaktadır. Hava Ambulans da doktor ile paramedik sağlı ekipleri bulunmaktadır. Ayrıca ilik müdahaleler için tıbbi donanımı da mevcuttur.

 

 Hava Ambulans da sağlanan konfor ve emniyet dünya standartlarında olup tüm uçuşlar doktor ve hemşireler gözetiminde gerçekleşmektedir Hava Ambulans ile tüm hastaların ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarına göre anında nerede olduğuna bakılmaksızın hizmet vermektedir. .Ayrıca helikopter Ambulanslarda ventilatör, defibrilatör cihazı infüzyon pompası gibi ileri yoğun bakım şartlarında bulunması zorunlu olan her türlü tıbbi cihazlar ve malzemeler bulunmaktadır. Ayrıca doğum yapacak bayanları da hızlı bir şekilde hastaneye yetiştirmektedir. Yeni Doğan bebekler için gerekli olan kuvöz, yeni doğan vantilatörü gibi malzemelerde rahatlıkla bulunmaktadır.

 

Helikopter Ambulans hizmetinden kim sorumludur?

Helikopter Ambulansların kiralama yoluyla temin edildiği için 7/24 saat boyunca hizmet vermektedir. Helikopter Ambulanslar o 24 saat boyunca gece ve gündüz Sağlık Bakanlığına ait olarak kullanılmaktadır. Türkiye coğrafisi yapısı göz önünde bulundurulduğu zaman ulaşım şartları nüfus yoğunluğu ve hakim meteorolojik şartlar ve stratejik bölgeler göz önünde bulundurulduğu zaman ambulans helikopterler için koşullanma yolu tespit eden Çom şu anda 15 ilde hizmet verdiğini belirtmiştir.

 

 Helikopter Ambulanslar hangi illerde hizmet vermektedir?

 Helikopter Ambulanslar yaklaşık 15 ilde hizmet vermektedir. Hizmet verdiği iller başta Ankara ve İstanbul’da iki adet, Çanakkale, Bursa, İzmir, Antalya, Afyon, Adana, Kayseri, Konya, Diyarbakır, Van, Erzurum, Trabzon Ve Samsunda da toplam 17 adet Helikopter Ambulans hizmet vermektedir. Helikopter Ambulanslar, Helikopter pist ile işler haline müşterinin hizmetinde sunulmuştur. Helikopter Ambulans yaklaşık 15 yıldır dünya çapında Ambulans uçak ve helikopter Ambulansı datası sayesinde müşterilerine hızlı bir dönüş yapmaktadır. İstanbul da Helikopter hizmeti öncelikli olarak Sabiha Gökçen Havalimanı ve Atatürk havalimanından dönüş yapmaktadır.

 

 Helikopter Ambulansı hangi hastalarda kullanılmaktadır?

Klinik durumlar göre Helikopter Ambulansı görevlendirmek için kriterlerin açıkça belirtilmektedir. Helikopter Ambulansı ile bilinci kapalı veya bilinç durumu giderek kapanmak üzere olan hastalar, sistolik kan basıncının 90 mmhg’nin altına inen yaşa uygun kan basıncının değerlerin altında olan hastalar, solunum hızı dakika da 10 defadan az veya 30 defadan çok olması durumunda koma durumlarında, travma, solunum arresti ve apne olması durumunda göğüs, karın, baş, boyun kasıklarda ciddi yaralanmalar varsa vb. durumlarda hava ambulansı görevlendirilmektedir.

 

Psikiyatrik hastalar, davranış bozukluğu olan hastalar, kimyasal kontamine hastaları kangren hastaları ve uçuşa engel olabilecek hastalarda Helikopter Ambulans hizmetine izin verilmektedir. Bu tür hastalar kara Ambulansları ile götürülmektedir. Acil durumlarda anında Helikopter ambulansı temin edebilmek mümkündür. Her hava ambulans hasta taşıyabilir, fakat her hastayı da her helikopter ambulansın taşıma sorumluluğu yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir