izmir escort

Kurumsal

Özel hastane ve sağlık kuruluşlarının hastaların özel tedavi ve kontrollerinin düzenli sağlanması için tahsis ettiği tam donanımlı araçlar Hasta Nakil olarak hizmet verdiğinden, evlerinden alınan sağlık durumları elverişli olmayan hastaların kullanabildiği özel araçlardan oluşmaktadır.

 

Özellikle böbrek sorunu yaşayan ve diyalize girmesi gereken hastalar, bypass ameliyatı olanlar, beyin tümörü olan hastalar, bel fıtığı ameliyatı hastaları, bağırsak ve kanser hastaları Hasta Nakil kullanan gruba girmektedir. Hastaların tedavi günlerinde evlerinden alınıp, tedavi sonrasında tekrar evlerine bırakılmasını kapsayan hizmetlerde, rahatlıkları için özel koltukları sayesinde oturarak veya gerekli durumlarda yatar pozisyona getirilebilen koltuklardan oluşan, hastalar için özel dizayn edilmiş konforlu araçlardır.

 

Acil durumlarda müdahale için gerekli malzemelerde bulunan araçlarda özel hemşirelerde görev yaptığından ilk müdahaleyi yapabilecek kadro ile hizmet sağlanmaktadır. Hasta Nakil hastaların özel durumlarını göz önünde bulundurarak ihtiyaç sahiplerine arzu edildiği ve istek duyulduğu takdirde özel banyolarının yaptırılacağı alanlara götürerek de hizmet sağlamaktadır. Kamu ya da özel olarak hastanelere bağlı çalışan Hasta Nakil 7 gün 24 saat hizmet sağlayabilme imkânlarına sahiptir.

 

Acil ve gerekli durumlar için tam kapasiteye sahip araçlar, sıkı kontrollerin yapıldığı, Sağlık Bakanlığı denetimi ile güven sağlar. Her mevkiden hastalara hizmet sağlama imkânına sahip olunduğundan ambulans hizmetlerinden farksızdır. Kendi durumu hastaneye gitmeye elverişli olmayan hasta ve yaşlılar da kendilerine yardımcı olabilecek genç ve sağlığı elverişli kişiler bulunmadığında Hasta Nakil tercih edilmesi gittikçe yaygınlaşan bir uygulama olmaktadır. Hastaların araç içine alınması ve indirilmesi, özel tekerlekli sandalye kullanma zorunluluğu gibi detaylar düşünülerek araçların asansörlü veya sedyeli oluşu hastalara verilen değer ve önemi göstermektedir.

 

Hastalığı ne olursa olsun Hasta Nakil ile tedaviye ulaştırılan hastalar için yol güvenliği de sağlandığından, acil durumlar için araçların özel siren sistemi ve yol hakkı bulunmaktadır. Böylelikle kısa sürede hastanelere ulaşım ve gerekli tedavinin en hızlı şekilde başlaması sağlanır. Sağlık sektörünün hızla gelişen teknolojik imkânları ve hasta nakil araçlarında ve hastanelerde farkını ve kalitesini hissettirerek, beklemeden ve tedavi için zaman geçirilmeden sağlanmasıyla yapılan gelişmeleri göstermektedir.

 

Modern tedavi yöntemlerinin ülkemizde yaygınlaşması, yurtdışından sağlık turizmi için yurda gelişleri arttırarak, tedavilerde Türk yöntemleri tercih edilmektedir. Son yılların en başarılı işleri sağlık sektörüne verilen değer ve önem olduğundan, hastane kalitesi, hasta nakil araç konforu, hastalıklardaki başarı düzeyi ile artış göstermektedir.

 

Hastalarda ayrım yapılmadan, din, dil, ırk gibi kavramlar gözetilmeden eşit muamele ile tedavi imkânları sağlandığından, herkesin yardımına olanak tanınmaktadır. Hastaların kısa sürede hızla iyileşmesine katkı sağlayan Hasta Nakil hizmetleri, kendi kendine ulaşım sağlamaya çalışanlara göre daha başarılı olmaktadır. Vücut deformasyonu ve yorgunluk gibi şikâyetlerin oluşmadan nakil sağlanması, tedavinin aksamadan ve başarılı gerçekleşmesini sağlayan detaylardandır. Yılın her dönemi için kullanılmaya elverişli araçlar, ulaşım problemleri zor olan bölgeler için özel paletli veya kar lastikleriyle donatıldığından, hastaların mağdur olmadan kısa sürede tedaviye yetiştirilmesini amaçlamaktadır.

 

https://youtube.com/watch?v=LOyUs4E3CzU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir