izmir escort

Kurumsal

Ambulans, Özel Ambulans, Uçak Ambulans, Hava Ambulans, Ambulans Kiralama, Hasta Nakil Aracı, Hasta Nakil Ambulans, Özel Ambulans Ücretleri

Özel Ambulans

Sağlığın güvenli ve en kısa zamanda sağlanması amacıyla yaralanma veya acil müdahaleye elverişli dizayn edilmiş acil yardım araçlarına Ambulans adı verilmektedir. Hastanelere ulaşımların sağlanmasında ve yol boyunca gerekli tıbbi müdahalenin yapılmasında teknik donanıma ve ekibe sahip araçlar, tüm sağlık kuruluşlarının bünyesinde bulunmaktadır.

 

 

          Ambulans hastaların veya yaralıların bulunduğu yerden alınarak en yakın sağlık merkezine veya hastanelere ulaştırılmasında hızlı ve etkin rol oynadığından, acil tıp teknisyenleri, doktor ve hemşire ile tam destek sağlanmıştır. Ambulans hastaya ulaşması için haber verildiğinde en kısa zamanda ulaşıp sağlık hizmeti sunmak için, özel sireni ve trafikte geçiş üstünlüğünü kullanarak olay bölgesine ulaşan araçlardandır.

Özel durumları belirtmek ve yoğun trafikte yol almak için donanımı içindeki sesli ve görsel desteği de kullanarak en hızlı şekilde hastaları durumlarına göre tam donanımlı hastanelere veya sağlık kuruluşlarına sevk yaparken hastanın durumuna göre ailenin isteği doğrultusunda veya sürekli tedavi gördüğü hastane durumuna göre de karar alınabilmektedir. Hastalık sebebi ile hastaneye ulaştırılması gereken hastalar, kendi doktorunu ve sürekli gittiği hastaneyi seçebildikleri takdirde bu durum değerlendirilerek Ambulans ile nakil sağlanmaktadır. Bütün hastane ve sağlık kuruluşlarının ambulans hizmetleri 7 gün 24 saat aktif bir şekilde hizmet sağlamaktadır.

Özel durumlar için Ambulans kullanılması gerektiğinden, durumu kendi imkanları ile ulaşıma elverişli olanların daha acil hastalara ulaşması gereken ambulansları meşgul etmemesi gibi konularda hassas davranması gerekmektedir. Zaman zaman yoğun trafikte daha hızlı yol almak için Ambulans kiralamak isteyenler ve ambulansın bağlı bulunduğu sağlık kuruluşu ciddi cezalarla uyarılmaktadır. Aracın trafikten men edilmesi, kiralama hizmeti almaya çalışan kişiye maddi müeyyide uygulanması caydırıcı ve örnek temsil eden cezalardandır.

Sadece hasta ve yaralı taşıma sağlayan veya daha ciddi tıbbi müdahaleye elverişli olan ambulanslar bulunduğundan, olay bölgesine gitmeden önce hasta hakkında bilgiler istenerek duruma göre ambulans yönlendirilmektedir. Ülkemizde 112 acil servis hizmetlerinin aranması ile olay bölgesine en yakın ambulanslar yönlendirilebilmekte ve hastanın sosyal güvencesi ile hizmet sağlanmaktadır. Hiçbir sosyal güvencesi olmayan hastalara ücret tarifesi ile hizmet verildiğinden, gidilen yol kilometresi üzerinden hesaplamalar yapılmaktadır. Şehirlerarası ambulans hizmeti alınması anlaşmalarla sağlanabildiğinden bağlı bulunulan hasta veya sağlık kuruluşu ile irtibatın kurulması ile sağlanabilmektedir.

          Ambulans olay bölgesine ulaşmak için yoğun çaba harcarken vatandaşların yardımcı olup yol vermesi ya da durumu bildikleri hasta için yönlendirici olması daha kısa zamanda tedaviye ulaşmayı sağlayan sebeplerdendir. Duyarlılık ve her an ihtiyaç duyulabileceği düşüncesi ile hareket edildiğinde ihtiyaç sahiplerine ulaşım daha çabuk olacağından, bekleme yapmadan ve en hızlı şekilde yol alınmaktadır. Ambulansların diğer araçlardan farkı donanımları ile ve tanıtıcı işaretleri belirtildiğinden, yurt dışından gelen ve ihtiyaç duyan yabancıların da tanımasını sağlar. Ambulanslar savaş durumlarında muaf tutulan ve zarar verilmeyen araçlar olduğundan olay bölgesinden yaralı taşımalarına müsaade edilmiş ve milletlerarası onayla belirlenmiş araçlardandır.

Comments (2)

  • İrem

    Çağrı merkezi ekibiniz hastamızın gideceği sağlık kuruluşuna teslim edilmesi sürecinde kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir teşekkürler .

    28 Eylül 2020 , 21:56
  • Meltem

    Sağlık alanındaki gelişmeleri sürekli takip ederek , Tıbbi ve etik kurallar çerçevesinde hizmet sunmaktasınızdır ve hasta memnuniyetine sahipsiniz çok memnunum

    28 Eylül 2020 , 22:03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir